Niemcy-Francja 04-12.06

Odbyło się I zakończyło nasze tourne do Niemiec I Francji.

Były wzloty I upadki, lepsze I gorsze chwile, piękne miejsca, wspaniali ludzie, mnóstwo przeżyć I informacji różnego typu.

Ale ja chcę zamieścić kilka zdań wysoce subiektywnych.

Znani z gościnności Francuzi nie chcieli nas ani wpuścić, ani wypuścić.

Trzeba było sypnąć groszem, a w razie finansowych kłopotów z wyjazdem zorganizować na autostradzie koncert wokalny z tańcami wzmocniony argumentacją klaksonów, korków I zielonych kapeluszy na bramkach.

Może to dobry sposób na biznes?

Długo towarzyszyć mi będzie przy każdym posiłku wizja dwóch samotnych pomidorków koktajlowych w salaterce. Bo jak podać kolejne danie, jak one jeszcze nie zjedzone? Ale rzodkiewki z solonym masłem-pyszne.

Myślę też, że mniej więcej po miesiącu wiedzielibyśmy np. po ilości talerzy, czy najeść się już sałatą, czy jest też nadzieja na konkret?                                    I żeby się wcześniej nie upić!

Nasi gospodarze okazali się bez wyjątku sympatyczni, życzliwi, hojni I tacy zwyczajni w dniu codziennym.

Bez wątpienia moglibyśmy nauczyć się od siebie nawzajem pewnych zachowań. Nam, Polakom, przydałby się większy luz, mniejsze skoncentrowanie na zadaniach, większe na relacjach.

Np. moich z moją imienniczką, Krysią J. Bo, w końcu, to jagiellonka, królewskie korzenie ma. A w zamku Chambord jest miejsce nawet dla dużego namiotu.

No I małym zameczkiem pompadurkiem też nie pogardzę, przyda się.

Tylko czy dotychczasowa wspólnota autobusowa, sceniczna I wspólne łoże na krótko (bo zdradziła-no, cóż błękitna krew) I bez konsumpcji wystarczy?

Może następnym razem?

Póki co dziękuję Szefostwu za zorganizowanie wyjazdu, który stał się znaczącym wspomnieniem I wszystkim za rewelacyjne towarzystwo.

Merci beaucoup!

Krystyna W.

  1. Tytułem wyjaśnienia:

– mieliśmy trudności techniczne I finansowe podczas wyjazdu z francuskich autostrad, konieczna była składka.

– jedna z koleżanek ma królewskie nazwisko, a w jednym z hoteli dzieliłyśmy platonicznie małżeńskie łoże.